Hakkımızda

Şirketimiz 1979' dan beri;

İŞ GÜVENLİĞİ & İŞÇİ SAĞLIĞI
İLK YARDIM & SİVİL SAVUNMA
YANGIN & KBRN & KİŞİSEL KORUNMA konularında gerekli teçhizatları üretmektedir.
 
Genel müdürlük ve fabrikamız Ankara' dadır. Ülke ve dünya geneline yayılmış distribütör ağımız ile en iyi ve kaliteli hizmeti en kısa zamanda müşterilerimize kazandırmaktayız.
 
Şirketimiz, TS EN ISO 9001 kalite belgesine sahiptir. Ürünlerimiz uluslararası standartlara göre belgelidir. Ürettiğimiz kaliteli ürünler ile ihracatımız her geçen gün artmaktadır.
 
 
Şirketimizin Acil Duş ve Göz/Yüz Yıkama Üniteleri Departmanı Faaliyetleri;
 
Firmamız, ihtiyacınız olabilecek çeşitli özel hizmetler sunmaktadır. 
 
Mühendislik Danışmanlığı
İST®, acil duş ve göz/yüz yıkama çeşmeleri, kimyasal saklama ve taşıma, sızıntı toplama kapları ve dekontaminasyon sistemleri tasarımı, kullanımı, tedariği ve bakımı konusunda eksiksiz bilgi sunmaktadır. Yeni bir tesis kurma veya tesis yenileme esnasındaki tüm ihtiyaçlarınız için deneyimli kadromuz, sizi en iyi ve en ekonomik çözüme yönlendirir.
 
Kaliteli ve Güvenli Ürün Seçimi
Ürün yelpazemiz, seçim yapabileceğiniz çok çeşitli standart ve opsiyonel tasarımlara sahiptir. İç mekan ve dış mekan uygulamaları için yüksek kalitede ısıtmalı veya soğutmalı, donma korumalı, taşınabilir portatif özel sistemler sunuyoruz.
 
Özel Mühendislik Çözümleri
Her duş farklı amaçlar için tasarlanmıştır ve birinin yerini diğeri tutmaz. Buna ek olarak, standart üretilen ısıtmalı veya soğutmalı üniteler, ihtiyacınız için her zaman doğru seçim olmayabilir. İST®, ihtiyacınıza göre özel olarak tasarlanmış sistemleri önermek ve üretmek için tam donanımlıdır. 
 
Su Sıcaklığını Ayarlama
Hem Amerika hem de Avrupa standartlarının gerekliliği olan ılık su sağlanması (16 - 38°C) özen gerektiren bir iştir. Uzman kadromuz, acil duş ve göz/yüz yıkama çeşmelerinin her koşulda düzgün çalışabilmesini sağlamak için tesisinizin olanaklarını analiz edebilecek ve çözüm getirebilecek  donanıma sahiptir. Tasarım veya uzman ekibinizle koordineli olarak çalışacaklardır.
 
Satış Öncesi Katı Modelleme ve Çizim
Müşteri ihtiyaçlarını detaylıca görüşerek özelleştirilmiş mühendislik ve dizayn çalışmalarımızı gelişmiş üç boyutlu katı modelleme yazılımlarımız ile müşterilerimizin değerlendirmesine sunuyoruz. Böylece, müşterimiz ürünün tesisleri için uygunluğunu daha kolay analiz edebilmekte ve buna göre proje planlamasını yapabilmektedir. Tüm ürünlerimizin detaylı, iki ve üç boyutlu teknik çizimleri mevcuttur. 
 
Satış Sonrası Destek
Uzman teknikerlerimiz, ANSI ve EN standartlarına uyumu sağlamak/kontrol etmek için mevcut acil duş göz/yüz yıkama çeşmeleri sistemlerinizi yerinde değerlendirebilmektedir. Uzman kadromuz, yeni acil duşunuzla ilgili eğitimlerde ve ürün kurulumunda yardımcı olmaktadır. Tüm ürünlerimiz, üretim ve işçilik hatalarına karşı 24 ay garantilidir.
 
 
Şirketimizin Koruyucu Elbise Departmanı Faaliyetleri;
 
Firmamız, ihtiyacınız olabilecek çeşitli özel hizmetler sunmaktadır.
 
Danışmanlık
İST®, endüstriyel ısı ve aleve dayanıklı elbiseler/içlikler, elektrik arkından koruyucu elbiseler, itfaiyeci elbiseleri, alüminize yangına yaklaşma/giriş elbiseleri, hava soğutmalı sıcak fırın giriş elbiseleri, fonksiyonel ve termal iç giysilerin tasarımı, kullanımı, tedariği ve bakımı konusunda eksiksiz bilgi ve belge sunmaktadır. Deneyimli kadromuz kişiye özel talep edilen özel beden ölçülerinde ve tasarımda ön çalışma ve teknik çizimler ile, sizi en iyi ve en ekonomik çözüme yönlendirir. 
 
Kaliteli ve Güvenli Ürün Seçimi
Ürün yelpazemiz, seçim yapabileceğiniz çok çeşitli standart ve opsiyonel tasarımlara sahiptir. Çalışma alanlarına uygun elbiselerimiz ile hareket kolaylığı sağlarken aynı zamanda koruma özelliğinden ödün vermeyen, özel koruyucu giysi çözümleri sunmaktayız.
 
Özel Mühendislik Çözümleri
Her giysi farklı bir kullanım amacına göre tasarlanmıştır ve farklı sertifikalara sahiptir. Bir koruyucu elbise, diğerinin yerini tutmaz. Koruyuculuk seviyesinden, kullanılacak ortama göre en uygun ve ekonomik çözüm belirlenmelidir. Müşteri isteğine göre özel içerikli kumaşlarımızdan, tasarım yapılmaktadır. İST® tekstil üretim atölyemizde, lisanslı pastal serim programı kullanılarak kesilen kumaşlar, tüm bedenlerde aynı kalıp bozulmadan, en iyi tasarımları en iyi dikiş özellikleri ile birleştirmeyi hedefler ve hatayla karşılaşma olasılığınızı engeller. İST®,  ihtiyacınıza göre standart ve özel olarak tasarlanmış giysileri önermek ve üretmek için tam donanımlıdır.
 
Tamamlayıcı Aksesuar Seçimi
Koruyucu elbisenin tamamlayıcı unsurları tam koruma için büyük önem taşımaktadır. Satın aldığınız koruyucu kıyafetlerle özel kullanılabilecek en uygun yardımcı malzemeleri; baş, yüz, el, solunum, ayak koruyucular gibi kişisel koruyucu donanımları ürün yelpazemizden kolaylıkla seçebilir ve tedariğini sağlayabilirsiniz. Uzman kadromuz koruyucu elbisenize ve kullanacağınız alana en uygun uluslararası standartlara sahip tamamlayıcı aksesuarı seçme konusunda yol gösterecektir.
 
Satış Öncesi Destek ve Modelleme
Dilediğiniz modellerdeki koruyucu elbiselerinizi gelişmiş teknik çizim programlarımızda üretimden önce tasarlayıp, onayınıza sunmaktayız. Yüksek korumaya sahip diye bilinçsizce alınan, tesise uygun olmayan koruyucu elbiseler yeterli korumayı sağlayamayabilir ve firmanız için yüksek maliyetlere sebep olabilir. Uzmanlar tarafından yapılan risk değerlendirmesi sonucu uygun kişisel koruyucu donanım belirlenmelidir. Teknik kadromuz, tesisinizdeki uzmanlar ile bu konuda koordineli olarak çalışacaklardır.
 
Standartlar ve Sertifikasyon
Tüm ürünlerimiz ilgili Avrupa standartlarına göre Avrupa ‘da bulunan onaylanmış laboratuvarlarda test edilmektedir ve ilgili EN standardına göre belgelendirilmektedir. Koruyucu elbise seçiminde elbisenin içerisinde bulunan etiketler çok iyi incelenmeli, etiketler mutlaka Avrupa standartlarına uygun olarak basılmalıdır. Etiket üzerindeki bilgiler sertifikalar ile doğrulanmalıdır. Bu konuda teknik danışmanlığı uzman kadromuz siz değerli müşterilerimize sağlayacaktır. Bu tür koruyucu elbiseler konusunda
insan sağlığına değer veren, uluslararası standartlara uygun ve belgeli üretim yapan tecrübeli bir firma ile çalışmak, tesisiniz, çalışanlarınız ve güvenliğiniz için en doğru seçim olacaktır.
 
Satış Sonrası Destek
Satın alınan ürünlerin bakımı, kullanımı ve periyodik kontrolleri hakkında firmamız gerekli bilgiyi, eğitimi ve çözümleri müşterilerine sunmaktadır. Firmamız, standart veya özel tasarım tüm koruyucu elbiselerde yıpranmış, zarar görmüş, eskimiş kısımların tadilat işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu sayede kullanıcının yeni ürün satın almak yerine mevcut ürününü uzun ömürlü kullanabilmesi hedeflenmektedir. Ürünlerin kullanımına ilişkin eğitimleri, konuya hakim satış temsilcilerimiz yerinde verebilmektedir.
Tüm ürünlerimiz üretim ve işçilik hatalarına karşı 24 ay garantilidir.
 
Size uygun hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen satış departmanımızla irtibata geçiniz.
 
Bu tür ciddi ekipmanlar konusunda insan sağlığına değer veren, uluslararası standartlara uygun üretim yapan tecrübeli bir firma ile çalışmak, tesisiniz, çalışanlarınız ve güvenliğiniz için en doğru seçim olacaktır.
 


Ariba Discovery`de IST ISCI SAGLIGI TECHIZATI CO., LTD. profilini görüntüle